Sirge kael 28.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 50-aastane naisterahvas ja kaelavalu vaevab umbes 20 aastat. Päris algust nagu ei mäletagi, kuid viimasel ajal on asi kõvasti hullemaks läinud. Valu teeb ka parem käsi, tundehäireid esineb aeg-ajalt mõlemas. Samuti teatud asendis jooksevad mööda kaela sipelgad jne. Kurtsin oma häda perearstile ja tema saatis röntgenisse. Röntgen näitas, et kadunud on kaela kumerus ja selgroolülidele on kasvanud luuogad. See annab ka vastuse sellele, et kaela ettepoole painutades tunnen ennast paremini. Vaevavad ka peavalud. Perearsti soovitus oli massaž. Küsimusele, et mis saab siis, kui protsess jätkub, ta vastata ei osanud. Olen II tüübi diabeetik ja hädasid siin ja seal. Diabeedi tüsistuste tõttu on määratud ka 40% töövõimetus, kuid sellega Eestis ei ela, seega tuleb töötada. Kuna töötan kodus on võimalus ka valida töötamise tempot ja kaela puhata, aga vahest on vaja tegelda ka sellise tööga, kus füüsiliselt rohkem pinget.
Tegelikult ma tahaksingi teada, et milline võib olla sellise probleemi prognoos. Ka tekkis küsimus, et kui masseerides või ka mõne pisitraumaga peaks mõni kasvanud luuogast peaks lahti murduma, mis siis saab?
Minu 81 aastasel isal pole kunagi kaela uuritud ja pole ta ka kaelavalu kurtnud, kuid kael on tal sisuliselt liikumatuks muutunud. Üle õla vaatamisest tal igatahes midagi välja ei tule.
Ette tänades. U.J.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaela kumeruse kadu ja luuogad ise tavaliselt probleeme ei tekita, olles vaid lülidevaheliste kõhrketaste ja liigeste haiguste tunnuseks. Kuna valu on kestnud pikalt ja kiirgub ka kätte, tuleks minna nii reumatoloogi kui tõenäoliselt ka neuroloogi vastuvõtule, et saaks planeerida tõhusat ja põhjuslikku ravi. Iseravimine siin tulemust ei pruugi tuua.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591