entsefalopaatia 23.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Elus on olnud mitu ajutaraumat.Diagnoositi aastaid tagasi entsefalopaatia, mingi ajukahjustus. Mis see
täpsemalt tähendab? Ravivõimalused? Mõju elule? jne.

Ette tänades Janus L.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on üldise aju funktsioonide ja töövõime langusega millede põhjuseks on laialdane, erineva ulatusega ajukoe kahjustus seoses korduvate ajutraumadega, korduvate ajuvereringehäiretega, laialdase ajupõletikuga, organismi ainevahetushäiretest tingitud laialdase ajukahjustusega jne. Edasise ajukahjustuse vältimisega (hoidumine traumadest, alkoholismist, ainevahetushäirete ja vereringehäirete põhjuste nt. kõrge vererõhk tõhusa raviga) on võimalik seisundi stabiliseerumine ja vastava treeninguga siis ka häiritud ajufunktsioonide mõningane paranemine.

Dr. Ain Pajos