imelik seisund 21.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere doktor,
Palun Teie arvamust!
Olen 39.a. naine. Nimelt on mul juba 2 aastat selline probleem ,et treeningu ajal (aeroobika) tekib täiesti ootamatult selline "hoog"-peas läheb äkki soojaks ning tekib selline nõrkus ,et isegi käsi -jalgu liigutada ei saa.Nagu terve keha oleks vatist. Tekib selline kummaline tasakaalutuse- nõrkusetunne.
Selline seisund võib mööduda, ent viimasel ajal olen üha sagedamini sunnitud treeningu katkestama.Kummaline on see, et ühtlase treeningu ajal ( näiteks jooks) sellist olukorda ei ole tekkinud, küll aga sellistes vahelduva tempoga treeningutes ( kord hüpped ja siis järsku harjutused paigal seistes) ning treeningutes , kus on palju pöördeid... Ja teinekord pöörita ennast palju tahad- enesetunne on super!!!
Samas on sellist "hoogu" esinenud ka ilma treeninguta , ent siis on ilmingud oluliselt nõrgemad.
Olen selle murega palju arste tülitanud. Vereproovid on korras (v.a juba 15 aastat mulle omane leukotsüütide madal tase ja kortisool "normi alumistes piirides"), südameuuringud korras, eelmisel kuul tehtud MRI ja EEG, mis olid korras.
Palun Teie arvamust,
spordist loobuda ei tahaks , ehk on jäänud midagi märkamata...
Parimat,
Krista

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui analüüsid ja uuringud on korras, on võimalik kroonilise ärevuse foonil paanikahäire. Asi vajab siiski täpsustamist.

Dr. Ain Pajos