kolmiknärvi valud 11.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 25 aastane naine. Mured algasid eelmise aasta detsembris peavaludga. Tehti kõikvõimalikud uuringud - vereproovid, kompuuteruuring peast, röntgen peast, põskoobastest ja hammastest, MRT. Mõne aja möödudes lõid valud ka vasakpoolsesse põske ja lõualuusse. Näovalud ei olnud tavalise kolmiknärvipõletiku moodi, valu oli (on) ühtlane ja püsiv. ( tavaliselt pidid olema nagu tugevad valu ''sähvakad'' ) Ka õlad olid valulikud. Neuroloog pani diagnoosiks ''kolmiknärvi muud seisundid''. Kirjutati Carbamazepin ja õlgadele tehti magnetravi. Olen neid võtnud juba 4 pool kuud aga tulemuseta. Valud ikka püsivad, eriti tugevasti põses, hommikul on õrnalt tunda ja õhtuks läheb päris tugevaks ja ka pea hakkab valutama. Õue ei saa üldse minna, isegi sooja ilmaga, kuna see tekitab kohe tugevamad valud. Ühelgi valuvaigistil mõju ei ole. Võtan päevas 4 Carbamazepini tabletti, ei tahaks kogust ka suurendada. Carbamazepinil ei tundu mingit mõju olevat ja olukord tundub juba täiesti lootusetuna. Kas tõesti ei ole mingeid muid rohtusid, mida saaksin võtta? Jään Teie vastust ootama.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt karbamasepiin siin ei aita. Diagnoos tuleb täpsustad ja määrata õige ravi.
Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos