Pidevad valud 14.04.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Kannatan juba pikka aega valu, mis segab normaalselt elamis. Valu on küljes, käes ja kiirgab jalga. Kardan, et ühel päeval ei saa enam jalale toetuda, sest kuidagi nõrk on. Täpsustamiseks kirjutan oma uuringu tulemuse:lülisamba lumbaalosas degeneratiivsed muutused, esineb S1 lumbalisatsioon, vahemikud L3/4-L5/6 on kitsenenud, esineb osteofüüdid lülikehade servades, vaakumfenomen diski projektsioonis, L3 lülikeha distaalselt kontaktpinnal on jälgitav Scmorli hernia, perifokaalne reaktiivne skleroos. perearstilt ravi ei ole saanud, ise võtan valuvaigisteid(öö jooksul 2*)
teen diclifenaki süste- enesealgatusel. Elan selliste valudega ja tunnen, et töövõime on langenud ja tähelepanu on segatud. Palun, seletage mulle, millega tegemist ja kuidas peaksin jätkama. Tänan.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Kuna Teid on juba saadetud täiendavale uuringule, siis peaksite pöörduma neurokirurgi vastuvõtule / registreerida saab Tartu Ülikooli Kliinikumi polikliinikus ka patsient ise tasulisele neurokirurgi konsultatsioonile/. Arst uurib Teid objektiivselt ning võrdleb uuringu tulemusega. Nii saab ta otsustada, kas kirurgiliselt saaks Teid aidata või mitte, kuna tõenäoliselt on Teie seljanärvile eelpool kirjeldatud põhjustel liigne surve.
Miks Teil aga käsi valutab, sellest ma küll Teie poolt esitatud kirjelduse alusel aru ei saa. Aga kindlasti oskab Teid läbi vaatav neurokirurg ja / või neuroloog ka seda selgitada . Vajadusel tuleb teha veel täiendavaid uuringuid.
Ma ei soovita Teil iseennast ravida, las see töö jääb ikka eriala spetsialistide teha. Kui nemad on oma töö lõpetanud, keskenduge oma erialalisele põhitööle .
Ja olge positiivne.
Parimat soovides,
katrin kaarna