Kas minna operatsioonile või mitte ? 10.04.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere !
Kaelaradikuliidiga hädas juba mitmeid aastaid, viimati tugev ägenemine paar kuud tagasi, ravimitest abi polnud. Magada sain läbi valu ainult selili, ühelgi küljel olla ei saanud üldse, istumisel valu käes ja seljas-kaelas tugevneb, lihased justkui kisuvad. Mõned sõrmed tuimemad, kuid käsi ei ole nõrk ega tundetu. Praeguseks siiski tasapisi olukord leevendunud, samas mõnel päeval parem, teisel jälle halvem.
MRT:Kaelalordoos on asendunud kumera küfoosiga keskosas. C5/C6 vahemik on ahenenud, kergelt ka C6/C7, eest kitsam kui taga. C5/C6 ja C6/C7 kõrgusel on spinaalkanali ventraalne deformatsioon, aksiaalsetel kihtidel on näha, et C6/C7 kõrgusel on vasemal mediolateraalne diski prolaps, ulatudes vahemiku kõrguselt nii kraniaalsele kui kaudaalsele. Duurakott vasemal deformeerunud. Seljaajus signaalimuutust ei esine.
Neurokirurg soovitas operatsiooni, aeg on kuu aja pärast.
Perearst oli otse vastupidisel arvamusel, laitis opi mõtte täiesti maha, temal polevat senini ühtki patsienti olnud, kellele oleks kaelaop tehtud ja ta ei soovita ka. Teadagi kirurgid....
Olen suures segaduses, kelle kätte oma tervis usaldada, missugune otsus langetada ?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest! Mina läheksin kindlasti operatsioonile, sest objektiivne MRT leid viitab sellistele muutustele, mis ravikehakultuuri, massazi ja tablettraviga tulemust ei anna. Ka alternatiivmeditsiin ja nõidumine jäävad tulemusteta. Nii et soovitan neurokirurgi ja imestan perearsti arvamuse üle...
Edu soovides,
katrin kaarna