Perifeerse närvisüsteemi kahjustus 07.04.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 69 a-ne tugevalt ülekaaluline naispatsient.Minul on hüpertoonia,kergekujuline 2-ne diabeet,krooniline liigespõletik ja paarkümmend aastat vee ainevahetushäired,mille põhjus teadmata.Lisaks magan juba 2 aastat maskiga seoses raskekujulise uneapnoega.Eelmisel suvel halvenes tervis kõvasti,jalad olid väga tugevalt turses,ning valutasid ülalt allani. ÖÖseti ärkasin korduvalt sellest,et hõõrusin jalgu Käisin vaevaliselt tugede najal.Helistasin Teile,soovitasite tarvitada Rivotrili,see lõpetas öise hõõrumise.Sügisel määrati mulle Cymbalta 60 mg,kuna mingi test näitas,et mul olevat diabeetiline perifeerse närvisüsteemi kahjustus.Tulemus üllatavalt hea,tursed kadusid,samuti need tugevad valud.nüüd liigun võrdlemisi vabalt,tugevaid valuvaigisteid ei tarvita,kuid on jäänud paar probleemi. Esiteks--Cymbalta likvideerib valud,kas miski vähendaks ka neid kahjustusi? Teiseks--mind vaevab parem käsi,kui ma liigun ja käsi on rippuvas asendis,on enamvähem korras,aga kui kätt kõverdan kas näputöö tegemiseks või ka arvutiga tegelemiseks,tekib valu abaluust sõrmedeni,järgneb suremistunne ja valulik kihelus.See on nii vaevav,et olen käe täpiliseks kratsinud. Perearst andis saatekirja Teie vastuvõtule,Mida arvate,kas üritan Teie jutule pääseda või peate mind lootusetuks?Ootaks siiski kutset vastuvõtule.Ette tänades.I-M.M.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Cymbalta aitab valude vastu, kahjustuste süvenemist väldib õige diabeediravi. Võimalik et käeprobleemide põhjuseks on kaelalülidevahelise kõhrketta kahjustus. Soovitan teha rö ülesvõtted kaelalülidest ja helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos