Õla ja käevalu 31.03.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere lugupeetud doktor.
Olen juba pikemat aega hädas oma õla ja käe valuga.Algas sellest,et ei saanud õlast käega teha enam teatud liigutusi.Ei võinud pöörata kätt seljataha ja ka ülespoole teatud nurga all. Valu kiirgas ka õlavarde päris tugevasti. Paistes ega turses liiges ei ole.Olin ka haiglas uuringutel, kus arvati, et võib olla reuma,kuna reumatoidfaktor oli 174,83. Reumatoloog määras mulle movalise.Nüüd olen juba kuu aega tarvitanud seda rohtu, kuid haigus on läinud hullemaks.Terve käsi on juba valu täis. Eriti öösiti. On ka piht ja kael peaaegu kogu aeg haiged..Olen käinud ravivõimlemises ja võimlen ka iga päev kodus.Kas peaksin praegu käele täielikku rahu andma?
Mul on ka muudatused kaelalülides. ( olen 69 a.naisterahvas) Kas need minu valud võiksid olla koguni närvivalud ja kas sellisel juhul movalis ka aitab või mida oleks kasulikum tarvitada?Igasugune määrimine nagu ärritab veel rohkem. Tänan teid ette ja ootan võimaluse korral soovitusi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tundub, et probleem on siiski õlaliigeses. Tõenäoline on liigesekapsli põletik. Valu on sel korral väga pikaajaline ja vajalik on pidev ravivõimlemine õlaga. Tuleks konsulteerida ortopeediga.

Dr. Ain Pajos