Peavalud ja kühm peas 23.03.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline mure, et koguaeg on peavlud ja tabletid ei aita. Olen igasugu asju proovinud ja ka neuroloogi juures käinud mitmeid kordi aga ei ole abi saanud. Massaaž natuke leevendab küll aga valud on alles. Nüüd hakkasingi mõtlema, et äkki on nendel peavaludel seos selle kühmu või "kurruga", mis on mul kukla piirkonnas ja sealt natuke eemal on üks lohk ka, mis on päris hästi tunda kui sõrmega kastuda. Need on mul minu arust juba väiksest peale olnud ja ei ole seetõttu ka kunagi neile tähelepanu pööranud. Ja kui ma nüüd mõtlema hakkan siis peavalud on kestnud ka juba ammusest ajast, mingi 10 aastat vähemalt. Minu küsimus olekski Teile järgmine: kas on võimalik ,et sellel kühmul ja lohul võib olla seos peavaludega ning kas peaksin ka neuroloogile minema näitama oma pead?

Naine, 20 a. Jään vastust ootama!

Ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kühmud ja lohud kuklas on normaalsed ja vajalikud. Küll aga algavad sealt kuklanärvid millede ärritus nt. lihaspingest võib põhjustada tugevaid ja kestvaid peavalusid.

Dr. Ain Pajos