une eelne tõmblemine 16.03.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

viimase kuu jooksul on une-eelsed tõmblused liiga sagedaseks muutunud ja tõsiselt häirivad minu und. Nii kui ma hakkan magama jääma, käib võpatus üle keha ja ma ärkan jälle ülesse ja need võpatused tekivad vist umbes iga 5 - 10 minuti tagant. Nüüd juba vahest harva võpatan ka päeval ja ka siis kui keegi mind ootamatult kasvõi õrnalt puudutab.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui võpatusi esineb ka hommikuti ja päeval, on vajalik aju uuring (EEG). Võpatusi õhtul unne vajumisel peetakse normaalseteks ja nende sagedus sõltub närvisüsteemi üldisest seisundist.

Dr. Ain Pajos