epilepsia väiksel lapsel.. 01.03.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

mu lapsel oli esimene krambihoog 6 kuuselt suure palavikuga ,teine hoog oli 1,2 kuuselt ka suure palavikuga.aga nüüd on ta 1,8 ja oli krambihoog ilma palavikuta ja enne seda vajus korraks jalg alt nii oli mittmeid kordi.Viimased krambid olid 2 tükki järjest päevaste vahedega.Haiglas uuringute käigus ei leitud muud kui aneemia ,sest tal vahetati veri sündides ja tal oli happniku puudus,kuna nabanöör oli sölmes.Nüüd pandi talle rohud peale timonil ja peale rohte kukkub tal pea korra ära 2-3 sekundiks ja seda päevas ikka väga palju 10 -20 korrani.Vahest ta kukkub maha ,vahest saab pea ennem püsti tagasi.Ei oska nii hästi änam kõndida ka kui ennem .Just imelik on see et epilepsia näite need kompuutrid ja magnet uuringud ei näidanud.Laps on hüpperaktiivne ,elujõus ja tark. Mures isa .On ka tehtud EEG uuring ja see ei näita kollet ega midagi.EEG uuringut tehtud 4 korda ja näitajad korras.ravi on pandud peale käitumise järgi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ainult kirja peale on raske midagi konkreetset vastata. Epilepsia korral sageli aju pildid on korras. EEGs peaksid muutused siiski esinema. Kui laps on alla 3 a. vana, tuleks nõu pidada lasteneuroloogiga.

Dr. Ain Pajos