peaaju verevarustus 11.02.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mõned küsimused seoses peaaju verevarustusega. 1) Mis võiks suurendada hapniku juurdevoolu ajju peale liikumist ja vee-veini-aspiriini-biloba jms tarvitamist? 2) Kas ummistunud arterid on pöördumatu seisund? 3) Kas arterid ummistuvad iseenesest ja mis ainega, nt Ca (juhul kui kolesterool on normis)? Probleemiks on mõned poolikud kokkukukkumised ehk mini-collapsed. Teadvusekaotust pole kunagi olnud (läheb lihtsalt silme ees mustaks), kuid nt autoroolis võib-olla ohtlikke arenguid. Kordub 0-2 korda aastas või veelgi harvemini, periooditi, ebaregulaarselt, alates lapsepõlvest. Kestab 2-4 sek ja möödub kiiresti. Nõrgemad vormid esinevad pärast pikka istumist (ühes asendis 1-2 tundi nt arvuti taga). Arstid pole midagi avastanud. Kolesterool, kaal, sisekõrv, vererõhk ja muu tervis on korras. 4) Kas põhjuseks võib-olla ainult istuv kontoritöö ja paks veri? Ette tänades vastuse eest, lugupidamisega, M.51a.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt ei ole tegemis aju verevarustuse häirega. Võimalik on nt. epilepsia. Kas on tehtud sellekohaseid uuringuid?

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591