mälu kaotus 19.01.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere doktor!
Kirjutan Teile oma abikaasa(M 50.a.) ootamatust probleemist. Nimelt ühel õhtul oli ta järsku probleemi ees, et ei mäleta enam numbreid (uksekoode, telefoninumbreid, mida ta seni oli eksimatult peast teadnud). Sealjuures ei olnud ei peavalu, pearinglust, südameprobleeme. Paari tunni pärast mõõtis ta vererõhku, kus ülemine oli 156, mis oli tema jaoks ootamatult kõrge. Selleks ajaks oli kõik varem ununenu uuesti meeles. Taustaks niipalju, et mõni päev varem käis ta songa opil, mida ei tehtud üldnarkoosis ja ta jätkas ka külmaravis käimist, mida soovitas talle perearst kaelaradikuliidi ja aeg-ajalt valutava põlve pärast. Enesetunne oli väga hea . Ta ei tarvita alkoholi ega suitseta ja on heas füüsilises vormis. Nüüd see järsk vererõhu tõus ja "mustad augud" oli päris kena ehmatus. Millest võib vererõhk nii järsku tõusta ja kas selline olukord oli järsku kerkinud vererõhust põhjustatud? Kas oleks vaja teha mingeid uuringuid? Head tervist Teile ja tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vererõhu tõus võis olla tingitud mälukaotusega seotud stressist. Tegemist võis olla nn. globaalse amneesia episoodiga, mida seostatakse migreeniga. Tuleks siiski minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591