kihelus-torkimine jalas 08.01.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

vasakul jalal selline probleem, et reie välimises eesmises-välimises osas põlv kohal ja sellest veidi kõrgemal on alates suvest veider tunne. peale voodisse heitmist(ehk siis rahuolekus) hakkab jalas justkui kõrvetama või kiskuma või torkima (kestab umbes 10min). aluses kestis see 1-2 x nädalas, nüüd juba iga päev ja vahel ka niisama peale istumist. tunnet ei saa kirjeldada valuna, pigem väga ebamugavana. viimase nädala jookusl on reie väliskülg katsudes ka veidi valus, just selline tunne, nagu sinikat katsudes. nahal mingit muutust näda pole.
jalal on 15cm põlvest kõrgemal ka mingi tihkem koht(läbimõõduga 3-4 cm), munaks on seda palju nimetada, aga palpeerimisel on tunda . selle avastasin kevadel. ja kuna see imelik surin on just sellest allpool, kuni põlveni, siis äkki on need omavahel seotud.

oleksin väga õnnelik, kui oskate vähemalt selles osas nõu anda, millise spetsialist haldusalasse probleem kuuluda võiks.

aitäh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võiksite alustada sellest, et näitate jalga perearstile. Tegemist võib olla healoomulise rasvkasvajaga.

Dr. Ain Pajos