valusad kohad peas 30.11.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere hr.doktor !
Olen 67 aastane naine. Viimasel aastal kuni käesoleva ajani on ajutiste vaheaegadega ilmnenud kesk pealage kaks valulist kohta.Need kohad ei valuta, aga katsudes sõrmega on ülivalusad.See kestab, kuidas kunagi nädal või mõni päev.Siis kaob iseenesest ja ilmub selline valu jälle, kas kuu või mõne nädala pärast. Palun arvamust, kas see on neuroloogiline sümptom ? Ja kui on, siis mis ja kuidas sellest hoiduda, ning ravida on võimalik ?
Suur tänu !

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui valulised kohad tekivad, tuleks paluda kellelgi vaadata, ka on näha punetust ja paistetust (rasunäärmete põletik). Tavaliselt aitab puhastamine viinaga.