käte närvid 28.11.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

kevadel surid käed kaks ööd ära ja surisesid,torkisi nagu sipelgad ronivad.pöördusin oma arsti poole ,kes suunas neuroloogi juurde.arst ütles,et käte närvikanalid on umbes.tegin ka haapsalu taastusravis elekri kondrolli,mis näitas,et kaks sõrme mõlemal käel on kõige rohkem kahiustunud.arst suunas mind taastusravisse,kus tehti massasi,osokeriiti,võimlemist venitusi, ujumist.soovitas vajadusel määrida voltaren geeliga ja ibuprofen võtta.ise maseerin iga õhtu ja hommik käsi ja teen venidusi kätele.surinaid ja torkeid annab pidevalt tunda.mida teha ja kas see on ravitav?kas tohib teha iga päev massazi ja venitusi,või peaks käsi rohkem hoidm?millest see haigus tingitud on?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Haiguse põhjuseks on käte ebaõige asend töö juures ja tihti ka magades. Tuleb vältida labakäte sirutus või painutusasendit ja soovitav on kanda selleks spetsiaalsed langetti mida saab meditsiinitarvete kauplusest.

Dr. Ain Pajos