valu kõrva taga 01.11.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 38a naine Hiiumaalt.Kirjutan Teile, kuna ei oska oma hädas kuhugi rohkem pöörduda. Problem on iseenesest väga kummaline, seepärast on seda väga raske arusaadavalt kirjeldada. Aga proovin siiski. Kuu aega tagasi tekkis vasaku kõrva taga alumises osas(nn koht, kus algab koljuluu) valu. Ja kõige kummalisem on, et see valu tekib põhiliselt neelatades. Kohati on nii tugev sähvakas, et kohe võtan hoogu, enne kui neelan. Valu tugevus on ajati erinev. Olen tähele pannud, et kõige teravam on see hommikuti ja õhtuti. Ka öösel annab tunda. Tundub, et päeval on kõige parem siis, kui üldse ei liiguta ennast, st olen pikka aega ühes asendis, aga kui liikuma hakkan, on kohe jälle tugevam. Olen kontoritöötaja ja seepärast on päevane aeg, mil arvuti taga istun, kõige talutavam. Ringi liikudes annab hoopis tugevamalt tunda.Viimasel ajal närib aeg-ajalt ka juba rahuasendis olles, kuid põhiline häda on ikkagi neelamisliigutuse korral. Katsudes aga valus ei ole, mingit sõlme ega midagi iseäralikku sõrme all ei tunne, samuti ei ole midagi silmaga nähtavat sellel kohal. Kurk ei valuta, kõrv ise ka mitte. Palvikku ka ei ole. Ei nohu ega köha. Traumat olnud ei ole. Külastasin perearsti, see tegi kliinilise vereproovi, oli korras. Käskis võtta Ibumax-i. Võtsin, ei aidanud. Üldse olen tähele pannud, et valuvaigistid ei taha mõjuda. Siis läksin kõrvaarsti juurde, kes samuti ei leidnud midagi. Laiutas käsi, et kõik näib nagu korras olevat. Soovitas Fastum-geeli. Ei aidanud. Kuna mul on tarkusehambad osaliselt peetunud, siis käisin ka hambaarsti juures ära, et äkki sealt saab lahenduse. Tehti lõualuust panoraamülesvõte, arst ütles, et selle tarkusehamba võiks ju igaks juhuks välja tõmmata, aga pildi järgselt tema küll mingit häda ei näe. Hammas ju iseenesest ei valuta ja suus ega lõualuus mingit valu ei ole. Kogu probleem on seal kõrva taga ühes kindlas kohas. Vahest küll tundub, et lööb sähvakaid ka pähe ja kaela, aga harva. Viimases hädas pöördusin isegi psühhiaatri poole, sest tean, et tihti saavad hädad alguse just seda liini pidi. Mingeid suuri probleeme ei tea küll endal esinevat, töökoht hea, pereasjad korras, mees ja lapsed korralikud, elamine normaalne jne, aga mine sa tea, eks elutempo ole kiire ja sealtki võib terviserike tulla. Arst kuulas mind ära ja kirjutas Coaxil-i. Seda olen nüüd 2 nädalat võtnud, aga tulemust ikka pole. Rääkisin loost ka oma tuttavale kirurgile, tema soovitas asja ikkagi edasi uurida, sest mingi põhjus sellel valul peab ju ometi olema! Kohalikku neuroloogi meil ei ole, ehkki pealinnast pidi keegi siin aeg-ajalt vastu võtmas käima. Samas ei ole kohalikus haiglas erilisi diagnostikaaparaate, millega nt koljusiseseid hädasid kindlaks teha. Kuidagi piinlik on aga ühe arsti juurest teise käia, tundun endale nagu mingi tolana, kes endale nõmeda häda külge mõelnud on. Samas hakkab see asi juba väsitavaks muutuma, tahaks ikkagi teada, mis siis tegelikult viga on ja ükskord abi saada. Kogu lugu arstide juures käimisest tuletab meelde vana muhedat lastelugu "Hiir rätsepaks", kus kass hiire käest ülikonda saada tahtis. Ei saand ülikonda, prooviti kuube teha, ei saand seda, siis mütsi. Ja lõpuks ei saand kass midagi. Olen väsinud Sellest katsetus-eksitus meetodist ja ei taha rohkem ega vähem, kui tervist tagasi. Lisaks hirmutab ka see mõte, et äkki on tegemist millegi raskema ja tõsisemaga, sest mitte harvad ei ole korrad, kus meie inimesed käivad ja käivad oma hädaga arsti juures, ravitakse küll üht ja teist viga ja kui lõpuks viimases hädas edasi saadetakse, siis öeldakse sealt, et armas inimene, kus te küll õigel ajal olite!? Küsiksin nüüd Teie käest, kas olete kunagi üldse millestki sellisest kuulnud ja oskate nõu anda, millega võiks tegu olla?

Tervitades hädas hiidlane

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kiri oli tore ja pikk , kuid kuna tegu on atüüpilise valuga siis vastuse kirjutamine võtab liialt aega. Helistage tel 6 748 591

DR. Ain Pajos