tikid 10.10.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

ega ma otseselt ei teagi ,mlle alla tikid kuuluvad. Kõigepealt pilkusid silmad,siis laks üle kogu näo grimassideks.Nüüd on asendunud kaela tõmbamiseks(lõuga vastu rinda).kas see on üldse ravitav.Tundub mida rohkem laps(11.a)end vaos hoiab seda tihedamadlt tikid käivad.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tikid on vastutahtelised lihastõmblused sageli näo ja õlavöötme lihastes. Tavaliselt esinevad nad 8-12 a. vanustel lastel ja tahtlikult neid alla suruda ei ole võimalik. Raviga on võimalik nende esinemist oluliselt vähendada.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591