Värinad 10.10.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Minul mure oma õe pärast-algas asi veidi üle aasta tagasi (selja taga palju muresid:väiksena väga haige laps, lahutus jne.) vajas psühhiaatri abi-kirjutati ühte, teist ja kolmandat rohtu-ikka miskit valesti ja olukord läks hullemaks. Tänaseks asi niikaugel, et inimene kui vare-ei maga, ei käi väljas ja peale kõige muu kohutavad peavalud, väristamistest saanud krambitaolised hood. Saatis psühhiaater neuroloogi juurde, kes sattus olema praktikant. Tema aga ütles, et neuroloog ei saa ennem uuringuid teha kui psühhiaater on patsiendi nn. joonele saanud. Mina aga sattusin lugema parkinsoni tõve kohta ja selle haiguse tunnused ühtivad õe omadega. Tekkis hirm ja otsustasin Teile kirjutada ja küsida, kas on võimalik, et nende paljude erinevate rohtude katsetamisest võib olla midagi nii kurba tekkinud? Ja veel üks küsimus-kui on katsetatud üle aasta teda nn. joone peale saada ja pole õnnestunud ning neuroloog ei saavat uuringuid teha (see nagu surnud ringis istumine) mida soovitate Teie?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Osade psühhiaatriliste rohtude tarvitamise tagajärjel tekib nn. parkinsonistlik sündroom mis taandub, kui rohud ära jätta või vahetada.
Tavaliselt on lisauuringutel vaja, et haige püsiks paigal. Kui õde on selleks suuteline, ei ole takistusi nende sooritamiseks.
Kui abi ei saa, võite tulla konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591