Palun Aidake 09.10.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen oma haigusega rinda pistnud juba 1980-ndast aastast. Algul paar aastat oli lihtsalt halb enasetunne, siis tulid ka valud, mis on nüüdseks läinud juba üle keha. Kõik see on mõjunud ja mõjub ka praegu seedeorganitele. Peavalud on ka sagedased juba aastaid silmade ees on tihti mustakirju ja kolleselaiguline. Alates 40-ndast eluaastast on ka mäluhäired.Uni on samuti pikka aega häiritud. Olen 59 aastane. Mul pole selle haiguse tagajärjel eriti midagi teha väsin ruttu ära. See väsimis kestab juba umbes 20 aastat. Kaks kolm tundi töötad ja juba oled väsinus. Füüsilisest tööst ei tule midagi välja. Kaelast kuni alaseljani on mul aastaid olnud mingi põletik. Ihu kas kuumab või on külmavärinad, isegi nahka katsuda või määrida on valus.
Lugupidamisega Helina

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt ei ole haigusel ühist nime. Tõenäoline põhjus peavaludeks on migreen. Pikaaegsed mälu ja unehäired, väsimus ja mitmesugused valud viitavad ka depressiivsed seisundist tingitud regulatsioonihäiretele. Loomulikult on sellest seisundist raske väljuda, kuid kui omal tahet jätkub on ka ravi võimalik.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591