Operatsiooni järgne tuimus 26.08.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mehel oli sejaoperatsioon 14.08.07(L5-S1 interaminektoomia paremal ning L5-S1 diski prolapsi eemaldamine) haiglasse viidi samal hommikul, ülitugevate valudega ja ise ei saanud kõndida(planeeritud oli op. 6.09) 2-3 tundi enne operatsiooni tekkis tumus alakehas ja paremas jalas. Urineerib iseseisvalt aga väga tugeva pingutusega.Soole tühjendamine raskendatud. Kas on normaalne, et tuimus ja urineerimisrakused ikka püsivad? Mida saaks teha et taastumist kiirendada?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Operatsiooni järgselt võivad osalised kaebused tõesti mõneks ajaks püsima jääda, lõikusest on ju tänase päeva seisuga vaid 2 nädalat möödas. Kui Teie mehe seisund aga täiesti positiivse dünaamikata jääb, tuleb kindlasti Teie abikaasat opereerinud neurokirurgile sellest teada anda.
Praegu peaks järgima kõiki arsti ettekirjutusi, eelkõige tuleks tegeleda mõõduka võimlemise ja ravikehakultuuriga, sellest on kindlasti paranemisel abi / ravikehakultuur parandab ka kõhupressi mis abistab soole tühjendamisel /.
Lugupidamisega,
katrin kaarna