Kas epilepsia, ajukasvaja või midagi muud? 21.08.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Austatud dr Kaarna,

Minuga juhtus selline imelik lugu mille puhul kallid kaaskondsed on diagnoosinud mul nii ajukasvajat kui epilepsijat. Mida Teie arvate?

Olin nädal aega turismireisil Shveitsis kus sõitsime autoga mägedes ringi ja enam-vähem iga päev oli kõrguste vahet vähemalt 1000-1500 m. Seda nii üles kui alla suunas. Ise olin kogu aeg roolis, päevas keskmiselt 4-5h. Viimasel päeval tekkis väsimus ja nõrkus ning koju lennates tuli lennukis uni peale. Ärgates aga tekkis imelik tunne - silmad olid vist pahupidi ja endale tundus, et lennuk on tagurpidi. st. iste laes. Seetõttu olin rabanud toolist kinni ja kõrvalistujal oli tunne, et oli kramp. Kõik see kestis hetke kuid peale seda olin higine ja lõplikult pole väsimus ka päev hiljem kadunud veel. Täna mõõtsin vererõhku, see oli kõrgenenud 150/90 (tavaliselt 140/85).

Seega - kuidas Te arvate, kas asi on väga tõsine või johtunud miskist muust? Ja mida soovitaksite ette võtta?

Lugupidamisega
K.O.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Kirjelduse järgi on raske öelda, mis oli Teie hoo põhjustaja: tegu võis olla ka kollapsi ehk minestamisega.
Soovitan siiski arsti poole pöörduda, kes vajadusel korraldab täpsustavad uuringud, näiteks EKG ja/või aju biovoolude uuringu.
Lugupidamisega,
katrin kaarna