valud südame piirkonnas 02.07.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere.olen 25a naine ja hädas valudega rindkeres/südames või südame piirkonnas.vahest on hooti ja hingamisega seotud st.sügavalt sisse hingata ei saa.samas jälle vahest on valud nagu pidevalt ööpäevaringselt ja kuidagi pingetunne südamepiirkonnas.käisin ka perearsti juures kus tehti ekg mis oli täiesti korras ja rindkere röntgen mis oli samuti korras.rohkem arst mind ei uurinud vaid nii see asi jäi.

aga mul on tekkinud kohutav hirm mis ei lase enam öösel madagi ja olen eriti närviliseks läinud tänu nendele valudele.kardan, et äkki ikka südamega midagi pahasti.

samas on mul ka juba aastaid tagasi diagnoositud ärevushäire.hetkel antidepressante ei tarvita.kas valud võivad olla sellest?

mida teie arvate? kas soovitaksite veel uuringuid? kui siis milliseid? kui suur on tõenäosus, et mul siiski süda haige kui ekg oli korras?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoline põhjus on roietevahelise närvi ärritusseisund seoses probleemiga selgroo rinnaosas. Selguse toob neuroloogi läbivaatus.

Dr. Ain Pajos