Näpud surevad ära. 02.06.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 30.a mees. Töö käib arvuti taga. Viimased kuud on tunne nagu vasaku käe(ise parema käeline) 2 näppu(väike ja järgmine) surisevad, algab nagu küünarliigesest. Ise arvan, et arvuti taga istudes päev läbi toetan palju tooli käetugedele ja lauale. Muidu olen sprotlik, käin 3 korda nädalas jõusaalis. Mis te arvate, milles võib viga olla ja kuidas ma abi võiks saada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Teie arvamus on üsna tõene. Käenärv läbib kitsast kanalit küünarliigese all ja võib traumatiseeruda pidevast kontaktist lauaga. Soovitan kasutada pehmet küünarnukikaitset ja vältida küünarliigese kõverdusasendit.

Dr. Ain Pajos