Pingepeavalu 15.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 27 a naine, 4 a tütre ema. " a tagasi algas paanikahäire ja ärevushäire, millele lisandus depressioon. Sümptomeid oli palju- tugevad hood ööl kui päeval, värinad, pearinglus, valud, ebareaalsustunne, peas pressimine, pidev ärevus, unehäired, iiveldus jnejnejne. 10 kuud üritasin hakkama ise saada, siis loobusin ja hakkasin võtma Seroxati 20 mg päevas ja rivotrili 2X veerand tbl päevas. Rivotrili lõpetasin ära pärast 5 kuud võtmist. Seroxadiga olen nüüd olnud 1 aasta. Proovisin kuu aega tagasi lõpetada, kõik tuli tagasi:(. Kõige rohkem häirib mind siiski pidev pressitunne peas( nn pingepeavalu). Surub otsaees ja meelekohtades, nagu rätik oleks tugevasti ümber pea. Samuti tunnen vahel ärevust ja tihti ebareaalsustunnet nii enda kui ümbritseva suhtes. See peapress teeb olemise uimaseks ja vähendab oluliselt töövõimet (töötan juhtival ametikohal, kus ajudega töötamine on vältimatu). Psühhiaatrilt ei ole rohkem abi saanud, käsib aga rohtu edasi süüa ja vajadusel rahustit. Miina aga nii jätkata ei taha, tahan elada normaalset elu rohtudeta. Muidu on elus kõik tip-top, muresid pole, peale enda tervise. Uuringute käigus leiti ajust kaasasündinud tsüst, mis pidavat siiski ohutu olema. Kas on võimalik ehk Teie käest head nõu ja abi saada või jääbki elu lõpuni see peapress?

Lugupidamisega
S.V

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Usun, et kindlasti on võimalik saavutada stabiilne seisund ilma tervisehäireteta. See eeldab lisaks õigele ravimile ka muutusi igapäevases elureziimis. Soovitan vahetada raviarsti.

Dr. Ain Pajos