sisekorva rohk 07.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

47.a meesterahval hakkas vastu hommikut pearinglus, peast kais nagu midagi labi ja hakkas vaga halb, keha taitus vaevahigiga. siis veidi aja parast laks "hoog" ule, kuid vahe aja parast kordus uuesti. Sama kordus veel mone aja parast. Siis oli pool paeva enam´vahem korras, oli lihtsalt vasimus ja halb olemine. Parastlounal aga laks asi hulluks, kohutav pearinglus ja ei saanud enam oieti liikudagi, oksendas, silme ees virvendas, pulss muutus vaga aeglaseks, 48. Kiirabi viis haiglasse, tehti analuusid, moned tulemused LK6,6
ER 5,5 Hob 147 CK 95 ALT 65 AST 27 LDH 281. Vererohk oli 170,kirjutati Betaserc, mida on votnud 10 paeva. Oeldi, et asi on sisekorva rohus.Saadeti edasi perearstile, kelle poole poordudes palusime, et saadetaks kompuutrisse, et uurida, mis veel pohjus olla voiks. On jarjekorras kardioloogi juurde. Perearsti vaitel tema kompuutrisse saatekirja anda ei saa, seda teeb neurokirurg, kelle vastuvottu peame ootama kuu voi enamgi, kuna meil endil neurokirurg puudub, kaiakse paari kuu tagant vastu votmas. Paluksin Teie arvamust, kas kompuuter vajalik, kuidas saaks kiirendatud korras sinna ja kui ohtlik selline asi on. Kas selline hoog voib korduda ja kuidas mojub teistele organitele. Ps. alkoholiga tegu ei olnud. Kull on aga too vaga pingerohke narviline.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik põhjus on häire sisekõrvas oleva tasakaaluaparaadi töös. Kompuuter siin põhjust aga ei näita. Kõik sõltub läbivaatust teostanud arsti kogemusest.

Tulge vastuvõtule.
tel 6 748 591
DR. Ain Pajos