Skolioosi ravi 02.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere olen 22 aastane neiu. Mureks on skolioos, mis avastati juba mul juba umbes 12 aastaselt. Kõverus on üsna suur ja S tähe kujuline. Olen käinud ravivõimlemises ja kandnud ka korsetti, aga paranemist pole näha. Tahaks teada kas seda kõverust saaks operatsiooniga parandada ja kas operatsioon oleks nagu väga suur risk,äkki on mingi oht et pärast ei saa kõndida äkki,et midagi läheb valesti või nii.Ja selline mure ka veel, et kas rasedude ajal see kõverus süveneks, sest koormus oleks suurem seljale. Ja kui tehakse sellist operatsiooni ,siis kus ja kui kallis see on?
Aitäh

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Eestis teostavad skolioosi kirurgilist ravi ortopeedid. Tuleks minna koos rö piltidega ortopeedi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos