Jalavalu, kas närvi kahjustus? 24.04.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 23. a. mees, igapäevase töö käigus (betoonitoodete ladustamine) tõstsin raskeid betoonelemente ja põlvekohas jala tagumisel poolel tundsin teravat närvivalu. Peale seda oli raske siduda kingapaelu ja panna pükse jalga, jalg tegi teravat valu, mis algas tuharast kulges keset luud kuni põlveni. Vahest tundsin valu ka kubemepiirkonnas. Olin sel hetkel välismaal ja meditsiiniasutust ei külastanud, arvates, ehk paraneb ise ära. Tänaseks on sellest umbes 10 kuud möödas, jalg teeb ikka õrnalt närvivalu. Kui tõsta raskuseid või kõndida trepist palju korruseid on valu tugevam. Sport on hetkel välistatud. Käisin kiirabis, kus tehti vereproov mis näitas et põletikku polnud, ultraheli näitas kubemepiirkonnas samuti et kõik korras. Röntgen vaagnast näitas samuti et kõik korras. Kas olen vigastanud oma jala närvi või kuidas saaks ravida seda valu? Kert

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalikud on seljast lähtuv närvivalu, aga ka valu seoses lihase - kõõluse traumaga, mis tavaliselt püsib kuid. Vajate kogenud spetsialisti läbivaatust (neuroloog või traumatoloog).

Dr. Ain Pajos