Herpes ensefaliit 15.04.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, Doktor

Minu mehel diagnoositi Herpes ensefaliit, öeldi, et selline juhtum on üks miljonist? Mida teha? Täna on pühapäev ja mees olnud sellises seisundis Mustamäe, Pulmonolooga intensiivis, kolmandat päeva. Mingeid muutusi ei ole! Ei söö, ei joo, ei lase puutuda, karjub ja teeb valugrimasse. Isegi siis kui hoian lihtsalt oma kätt tema vastus. Kohutav ona vaadata, kuidas ta kannatab. Ei räägi ja ei tunne ka kedagi ära. Mis tagajärjed asjal võivad olla? Kuidas saan ise oma mees aidata, et kiiremini paraneks? Olen ostinud siit ja sealt interneti lehtedelt, aga vastus nagu polegi sellise haiguse kohta!?

Loodan, et ikka vastate mu kirjale!?

Edu soovides,

Eha

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ajupõletikuga, mille põhjustajaks on herpesviirus. Haiguse kulg on erinev, võimalik on ka hea paranemine. Abistada saate tema eest hoolitsedes, aga raviarsti juhendamisel.

Dr. Ain Pajos