valud igal pool 22.11.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tahaksin küsida asja kohta teiepoolset nôu. Mul on olnud nüüd 4 kuud imelikud lihasvalud, vahete-vahel on ka liigestes. Algasid need kohe peale seda ôhtut, kui mind oli löödud ühe luu vastu. Järgmisel päeval algasid selja- ja kôhuvalud, paari päeva pärast lôid valud jalgadesse. Vasema jala säärelihas oli tihti krampis ja valutas. Valu vahetas nagu paika. ühel päeval siis valud lôid pôlvedesse ja vasema jala pôlveôndla koht oli paistes paar päeva. Siis käeliigestesse ja sôrmedesse. Nüüd on olnud kuu aega valud rinnus. Kopsuröntgen, rinnakorvi ja selgroo röntgen on kontrollitud nädal tagasi ja vereanalüüsid on kôik korras. Arst on kirjutanud valuvaigisteid. Burana ja Panadol ei aita, nüüd see kirjutas ühe uue rohu, aga seegi ei ole aitanud, sest valud jätkuvad. Mida ma peaksin tegema? Kas on vôimalik, et see löök, mis tuli 4 kuud tagasi luu vastu, vôis ajada segi kogu närvide süsteemi, sest seljas on palju närvipesasid. Käisin korra Tsiatsu massazis, see vôttis päevaks valud ära, kuid siis need jätkusid uuesti. Ja kogu selle aja jooksul on mul olnud praktiliselt iga päev väike palavik 37,1-37,6, vahete-vahel on ka olnud 38. Oleks väga meeldiv, kui oskaksite head nôu anda selle probleemi suhtes.

Ette tänades teid.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!

Usun, et löök, mille Te saite 4 kuud tagasi, ei saa olla Teie praeguste kaebuste põhjuseks, kindlasti pole trauma tagajärjel kannatada saanud kogu Teie närvide süsteem. Küll võis aga trauma olla psühhogeense valu põhjustajaks ning depressiooni vallandajaks. Diferentsiaaldiagnostiliselt võiks mõelda ka liigesehaigusele ja / või muule süsteemsele haigusele, kuid kuna Teie vereanalüüsid on korras, siis tundub, et Teie raviarst on antud patoloogia välja lülitanud.

Kuna saite abi massaazist, siis soovitaksin küll nõu pidada ka psühholoogi või psühhiaatriga, kes vajadusel korraldab ravi antidepressantidega ( depress. ja kroonilise valu leevendamiseks).