6 aastane laps arengus maha jäänud 03.04.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Laps sündis enneaegselt, 34 nädalal. Esimesed eluaastad paistis laps normaalselt arenevat. Kolme aastaselt lasteaeda minnes oli teistega samal tasemel.
Probleemid tekkisid siis, kui kaks aastat tagasi saksamaale kolisime. Kohe lasteaeda ei olnud last voimalik panna, kuid nüüd on ta siin lasteaias käinud 8 kuud ja öeldi, et on arengust maha jäänud.
Poiss on muidu hästi enegriline, vahel isegi püsimatu. Monikord suudab väga hästi konsentreeruda ja monikord täitsa vastupidi. Saksa keele on ka üsnagi hästi omaks votnud, kuigu puutub sellega kokku vaid lasteaias.

Käisime neuroloogi juures, kus tehti uuring ning pandi lapsele pea juhtmeid täis (ei tea kahjuks kuidas seda uuringut nimetatakse). See uuring oli korras.
Neuroloogi arvates voib olla mingi kaasasündinud ajukahjustus, kuigi ta ütles et tal ka veel mingeid toestusi selle kohta ei ole.

1. Mida oleks vaja teha, et saaks päris täpselt teada, mis lapsel viga on ja mis mitte, mis uuringuid oleks vaja läbi viia?
2. Kuidas saaksin ise oma last aidata, kas on olemas ka mingit alternatiivset ravi voi teraapia voimalust?
3. Kas on lootust, et hiljem laps oma vanustega arengult jälle samale tasemel jouab?
Kas leidub ka internetis materjali, kust oleks voimalik sellest pikemalt lugeda?
Teie vastust ootama jäädes, üks mures ema!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks konsulteerida lasteneuroloogiga.