Närvidest või midagi muud? 29.03.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Loodetavasti esitan oma küsimuse õigele spetsialistile. Häiriv olukord järgmine: Sagedased peavalud juba mitu aastat, ka kohe hommikul ärgates (sellised painavad, millega on siiski võimalik hakkama saada; eeskätt kusagil kukla piirkonnas), silmade eest vahel nagu midagi virvendaks (olen prillikandja tugevate miinustega, äkki silmad lihtsalt väsivad?; prillid on õiged, eelmise aasta lõpus tehti üsna põhjalik uuring seoses silmalaseriga, mis siiski ära jäi; silmadega kõik korras; vererõhk korras kui mõõta mitte-pabistamise-perioodil), sageli on olek uimane, viimasel ajal on mälu kahtlaseks muutunud (mälu peaks olema viimane, millega mul probleeme; olen jube hajameelne, ei suuda tihti mäletada ka asju, mis just äsja aset leidsid, sõnad, mida kasutan iga päv, on nö keeleotsa peal, aga välja ei tule), olen ärevusele kalduv (tegelikult pinges peaaegu kogu aeg ), kahtlane uni( vahel ei ole üldse und, siis jälle unine kogu aeg; unenöod on nii värvilised ja enamasti meeles, et ärgates on tunne nagu oleks tööd teinud; vahepeal on väsimus suur, aga magada ikka ei saa), mingi aeg tagasi oli pidevalt ``süda paha``, nüüd on mingid valulaadsed aistingud seljapiirkonnas (neerud on mul ``ideaalsed`` nagu aru sain), kael ja turi on üsna kanged ja meeleolu...noh, muutlik. Umbes poolteist aastat tagasi oli jube masenduse periood, mis kestis vähemalt aasta (klassijuhataja saatis psühholoogi juurde kuid ma ei suutnud seda psühholoogi usaldada). Olukord on sellest ajast tunduvalt paranenud (sain kassi, kes on parim psühholoog). Loodetavasti on sellest kirjast võimalik midagi aru saada. Tahaksin teada, mis võib seda põhjustada? Muuga saan kuidagi hakkama, aga see mälu värk ja hajameelsus on jube häirivad! Seda enam, et käin esimest aastat ülikoolis ja mälu oleks nagu vaja................Kas tasuka võtta mingeid kapsleid aju jaoks? (Ginko-biloba; letsitiin?).

Neiu (19)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on tõenäoliselt migreeni, ärevushäire ja algava depressiooniga. Ravi määrab neuroloog. Kapslid tõenäoliselt ei aita.

Dr. Ain Pajos