Meningiidijärgne seisund. 06.03.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Põdesin 1994.a. hakul üliraskelt meningoentsefaliiti.Väljakirjutamisjärgselt olid tasakaalu- ja koordinatsioonihäired. Praeguseks on seisund aeglaselt, ent stabiilselt halvenenud, näit. on lisandunud jalgade mõningane tundetus. Olen tunnistatud töövõimetuks 100% Saan siiski töötada arvutiga ja kõrvalist abi liikumisel kasutades ka oma kliente esindada. Mingit ravi seisundi parandamiseks ei olevat ning seetõttu ei olevat otstarbekas ka minu sanatoorseks raviks vahendeid kulutada.Tarvitan pidevalt piracetaami.Selle tarvitamisest loobumisel/katkestamisel kaob igasugune kõndimisvõime üsna kiiresti.Kas mulle oleks kasuks näiteks omal kulul Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuses pakutav ravikuur,kas piratsetaam on ainus vahend seisundi stabiilsena hoidmiseks? jne. Olen pöördunud mitmete tohtrite poole nii kodus kui ka Soomes, soovitused ja prognoosid on positiivsed ning korrelatsioonis esitatavate arvete suurusega,kuid tulemustevabadPaluksin Teie seisukohta ja soovitusi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Läbitehtud meningoentsefaliit võib põhjustada ajuvedeliku resorbeerumise häire mistõttu ajuvatsakesed laienevad ja tasakaalu ja põiehäired süvenevad. Taastusravi ja piratsetaam siin ei aita. Kas on tehtud korduv aju kompuutertomograafia mis võimaldaks võrdlust varasemaga ja kaaluda võimalikku ravi?

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591