11-12 rinnalyli ja 1 nimmelyli kranio-nurk,murrud 02.03.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

24 dets. juhtus autoavarii, kus tekkisid sellised luu murrud, 2 kuud tagasi kus ei tohtinud ma istuda ja kannan korsetti hetkel!kysimus on et kuidas ma korsetti kannan?on vaja teda yldse koguaeg kanda ja kui magan siis ikka võib ära võtta ja yldse et selge puhkaks et kas või ilma selleta käia ja kui palju ma tohin yldse käia...vahest mul korsettiga väsib kiiresti selg ära ja ilma selleta on mul parem käia ja ei väsi nii kähku...kuid ma ei saa aru millex see korsett yldse on ????? mul arst ytles käisin eile jutul ja öeldi et pean veel 4 kuud kandma seda ja 1 kuu pärast tohin alles istuda ...ma ei saa sellest aru ...millex see korsett nii kaua kandma pean....anti mulle ka harjutused millega pean ma tegelema!ja kas ma pean sirge voodi peal magama? ja kui ma istuda kunagi ka tohin kas siis ei tohi nii palju?palun aidake ja andge vastus sest mul paljud asjad selgusetud ja arsti ka ei räägi nii kõik ära kui vaja !

palun ! ette tänades teile

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Korsetti peab kandma et vältida veel ebastabiilsete lülide nihkumist juhusliku trauma tõttu, mis võib tekitada jalgade halvatuse ja põiepidamatuse. Korsetti ei pea kandma voodis lamades, voodi peab olemaq sirge ja tugeva vedrumadratsiga.

Dr. Ain Pajos