migreen 28.02.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

see haigus diagnoositi abikaasal paar aastat tagasi, kuid selle aasta alguses õhtul tekkisid tal ka könehäired, ainult kokutas ja meeletud peavalud, käisime tallinnas Mustamäe haiglas , kus ajust midagi ei avastatud, kuid täna tulid kõik sünmptonid tagasi kui ka juurde veel et ta ei suuda enam käija ja päevotsa on ooksendanud, mõne aja mõõdudes kõne häire kadus, kuid kõndida ta ikka ei suuda ja paha on olla. Lihtsalt mõistus on nagu otsas, sest ei oska nagu enam kuhugi pöörduda, natuke kehva on kui tuled koju ja abikaasa ei saa aru et miks tal on vöörad riided seljas ja ei tule meelde oma koera nimigi, tahaks teada kas on ikka võimalik et se on ainult migreenist, või on seal ka midagi muud võimalikku.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Migreenihoog võib kulgeda ka nägemise kaoga ühes silmas ja kehapoole täieliku halvatusega, mis hiljem mööduvad. Samas on võimalik ka migreenihoo ajal tekkinud insult. Kui tasakaaluhäire püsib, tuleks uuringuid korrata.

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591