Rasked lihased ja uimasus 27.02.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 29.a. mees, kellel mure valutavate lihastega (jalad ja käed), lihased päevasel ajal rasked (nagu tina täis, jõud puudub) ning närviliselt pingul, liigutused natukene ebatäpsed ning uimased. Magan halvasti, unes vahest räägin, magama jääda raske, ärkan 3-4 korda öö jooksul, hommikul ärgates väsinud. Päevasel ajal uimasuse tunne, vahest peapööritused, teadvusekaotuse tunne kuid kunagi teadvust kaotanud ei ole. Raske on asjadele (tööle) keskenduda, tööisu ei ole, kuigi töö väga meeldib. Kardioloogi vastuvõtul käidud, diagnoosiks sinusoidne tahhokardia, arsti sõnul kõik korras, vererõhk normis. Seoses vahest toimuvate ärevushoodega (umbes aasta pole enam olnud) tarvitan psühhiaatri poolt kirjutatud Fluanxol tablette (tarvitanud umbes 2-3 aastat, 1 tablett päevas, hommikul). Kas peaksin oma murega pöörduma neuroloogi või psühhiaatri poole?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lihasvalud viitavad ka reumaatilise haiguse võimalusele. Kas vereanalüüsid (üldveri, reumanäitajad) olid korras. Pidage nõu perearstiga.

Dr. Ain Pajos