Ootamatu nägemishäire 26.02.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olin mitu tundi tööl ebamugava tundega peas (kuklapiirkonnas) - justkui kohe hakkaks pea kõvasti valutama - aga mul polnud võimalust rohtu võtta. Äkki tekkis vasaku silma ette horisontaalne sik-sak-joon, mis otsekui helendas ja värises, ka nägemine oli häiritud (teksti lugemine). Jõin vett ja võtsin Ibumetini tableti. Umbes 20 minuti pärast see joon kadus ja hakkas taastuma ka loomulik nägemisteravus. Enne kadumist pöördus sik-sak vertikaalasendisse. Kardetud peavalu ei järgnenud (rohi mõjus?).
Mul pole kunagi migreeni diagnoositud, kuigi peavalusid aeg-ajalt esineb. Selline nägemishäire oli esimest korda. Olen 37-aastane naine.
Kas ja kuivõrd on mul muretsemiseks põhjust?
Lugupidamisega
Katrin

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoline on ikka migreenihoo nn. aura, mida võib esineda ainult mõni kord elus. Rohu kiire võtmine katkestab tavaliselt hoo.

Dr. Ain Pajos