Kolmiknärv või midagi muud? 13.02.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure on selline. Umbes mõned kuud tagasi hakkas mul öösiti vasak käsi "ära surema". Asi läks kogu aeg hullemaks, tekkisid ka meeletud valud. Võiks isegi öelda, et krambivalu pole nii tugev. Ja nüüd nädal tagasi lõi õlga ja kaela väga tugev valu. Määrisin Finalgoni, see ei aidanud. Läks hoopis hullemaks kuna valu lõi ka vasakusse peapoolde. Valu käib hooti ja on väga, väga tugev. Valu ajal kiirgab see vasakusse kõrva ja kätte, eriti just käelabasse ja sõrmedesse. Hakkasin võtma Carbamazepini, esimestel päevadel 3x200mg, nüüd 2x200mg. Valu aga ei vähene. ja vasaku käe sõrmed "surevad kogu aeg.
Olen 27a. neiu.
Millega võib olla tegu?
Ette tänades
Hedi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegu võib olla näiteks kaelalülidevahelise kõhrketta väljasopistusega. Tuleks teha rö. pildid kaelalülidest ja minna neuroloogi vastuvõtule. Karbamasepiin siin ei aita.

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591