halb magaja 04.02.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 52 aastane naine. Juba aastaid on probleemiks olnud halb magamine.
Eriti hull on täiskuu ajal. Millega seda seletada, et kui on täiskuu aeg, siis 2-3 ööd magan ainult 3-4 tundi. Teadmata seda, kas on täiskuu või mitte on juba õhtul on sees ärevustunne. Jään läbi häda magama. Umbes kell 3 öösel olen juba üleval j a nii hommikuni. Siis tööle, koju, vaevlen, et mitte varakult magama jääda ja kõik kordub.
Mida soovitate?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ärevustundega uinumine tavaliselt ei õnnestu. Unehäired viitavad sageli kroonilisele stressiseisundile ja algavale depressioonile.
Soovitan minna neuroloogi või psühhiaatri vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591