epilepsia? 31.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere! olen 25 aastane naine lääne-virumaalt. mul on selline mure. 5 aastat tagasi,hakkasid mul hommikul krambid ja suust tuli vahtu,olin teadvuseta.mu elukaaslane oli siis õnneks minu kõrval.kuna ta on meditsiini õppinud oskas ta mind aidta.käisin perearstil,rääkisin talle mis oli juhtund ja oligi kõik.asi oli unustataud.mingi aja pärast sain teada,et ootan oma esimest last.rasedus kulges hästi,sellist hoogu enam ei toimunud.kuni 26.jaanuar 2007 kui toimus jälle selline hoog.aga praegu olen ma juba kuuendat kuud rase ja ootan oma teist last.käisin naistearstil ja tema saatis mind neuroloogi juurde.seal tehti vere ja uriini analüüs.need olid kõik korras.ja arst pani diagnoosi epilepsia.määras mulle rohud.aga olen lugen epilepsia ja raseduse kohta ja see paneb kohe mõtlema,et kas hakkan praegu rohtusi võtma või ootan ja sünnitan lapse ära ja siis hkkan raviga peale.selline ongi mu mure.loodan et saate mind aidata? ette tänades!merle.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilma ravimiteta on võimalus, et hoog kordub ja mõjub halvasti rasedusele. Tuleks teha EEG uuring - see rasedust ei mõjuta. Võtke perearstilt saatekiri neuroloogile ja helistage tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos