liigeste kangus ja värinad lapseeeas 19.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere
mind huvitab üks probleem,mis mind vaevas lapseeas.Lapsena mu liigutused olid hästi jäigad ja kanged nagu robotil,saate ehk aru,mida mõtlen.Ja siis esines mul sellised värinaid,mis käisd üle keha nii mõne sekundi jooksu,kusjuures tundsin nede tulekut paari sekundi jagu ette.Värinad esinesid tihti seoses mingi erutava sündmusega aga ka täiesti suvalisel ajal.Siiani vaevab mõtte,millest see kõik tingitud oli.See kõik vähenes aastatega ja nii 14-15 eluaastaks oli kõik korras.Ema ei pööranud sellele mingit tähelepanu ega rääkinud sellest midagi,ei mäleta et oleks ka sellepärast asrti juures käinud ja samuti ei oska öelda selle kõige algus aega.Nüüd olen 23-aastane ja kõik on siiani korras olnud.Oleks väga tänulik kui oskaksite öelda,mis on selle võimalikud põhjused.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik on sünnitustegevuse käigus saadud ajukahjustus, mis põhjustas lihastoonuse tõusu jäsemetes ja värinaid.

Dr. Ain Pajos