Diagnoosi selgitus 12.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Seljas valud ja käisin röntgenis. Vastuseks sain sellise jutu: Lumbaallordood on rahuldav, esineb vähene sinistroskolioos lumbaalosas, Cobbi nurk 7 kraadi. Lumbaallülide kehad ii, lüliavahemikud ei ole ahenenud.
Kokkuvõte: Sinistroscoliosis lumbalis 1. aste.
et mis siis viga, kui hull asi on, mis tegema peaks, kas peaks raskustest ja liigsest koormusest hoiduma...kas sellega sõjaväkke võetakse?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on selgroo nimmeosa külgsuunalise kõverdusega, mille põhjuseks tõenäoliselt valudest põhjustatud lihaspinge. Selgroo enda muutused on vähesed ja sõjaväkke võetakse. Valuperioodil raskusi tõsta ei tuleks.
Dr. Ain Pajos