Korduv peavalu füüsilise pingutuse korral 06.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 37-aastane naine.
Viimasel nädalal on mul ootamatult tekkinud olukord, kus iga tugevam füüsiline pingutus tekitab üsna tugeva peavalu konkreetses piirkonnas vasakul pool, vasaku silma taga. Valu ei lähe kiiresti mööda.
Esimest korda tekkis valu äkki raskustega treenimisel õhtul ja kestis veel ka järgmisel päeval, siis võtsin ibuprofeeni ja valu vaibus. Iga järgmine füüsiline pingutus kutsub valu samas kohas esile. Valu tekib järsku. Olen kogu aeg treeninud enam-vähem sama intensiivsusega, nii et ootamatus koormuse tõusus ei tohiks asi olla. Varem ei ole mul peavaludega probleeme olnud.
Kas võib tegu olla mingi veresoone lõhkemisega?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist ei ole veresoone lõhkemisega. Tõenäoline põhjus on pingutusjärgne migreenihoog või kuklanärvi ärritus seoses kaelalihaspingega.

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591