Erinevad vaevused 05.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 31 aastane naine ja erineved vaevused on kestnud kuskil aasta. Algasid need imeliku valuga vasakus jalas ja käes. Perearst saatis neuroloogi vastule, kes omakorda teostas mingi uuringu (kahjuks nime ei tea ja kohe ei osnud küsida ka) so kmpuuteruuring, kus lasti imelike helisid. Vastuse saades ütles arst ainult, et kõik on korras, ei ole epilepsiat ja skeloorset multipleksiat (vabandust kui valesti kirjutasin). Peavalusid üldjuhul ei ole aga aegajalt on selline imelik tunne nagu nõksti käib peast läbi. Selle aja jooksul on mul olnud umbes kolm paarinädalast perioodi, kus maa jalgeall kõigub. Selline purjusinimese tunne on- käed, jalad pehmed ja pea käib õrnalt ringi. Lisaks on mul läbi aasta pikki perioode, kus nina on magades kinni. Olen tähele pannud, et magama minnes jalg või käsi võpatab. Veel on piki selgroogu selline imelik kiskuv tunne, millest kiirgab valu ala- või ülaselga. Kolmel viimasel päeval on, keset igapäevatoimetusi löönud säriseva lühiajalise valu nii puusa, kui põlve.
Olen nüüd kõik kaebused kirja pannud, mis teatud ajal pidevalt korduvad. Kuna see kõik on üsna kurnav ja häriv, kas ma peaksin uuesti neuroloogi konsultatsioonile minema.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaebusi on palju ja vastust ilma läbivaatuseta ja uuringuga tutvumata anda ei saa.

Dr. Ain Pajos