migreen 27.12.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen kasutanud migreenivalude vähndamiseks Maxaltit ja Zomigi. Maxalt eriti ei aita, aga Zomigi puhul järgneb alati lihasevalu. Varem kadus see ära, aga nüüd kestab mitu päeva. ka liigesed on jäänud kangeks , jalad valutavad pidevalt. Kuna mul on peavalu 2-5 päeva nädalas, ei julga ma iga päev Zomigi võtta. Palun soovitage teisi triptaane või mõnd muud ravimit, sest ma tõesti kardan Zomigi tagajärgede pärast. Muud valuvaigistid valu ära ei võta. Ka Zomigi puhul läheb 3-5 tundi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Triptaane ei tohiks küll kasutada igapäevaselt. Sagedaste migreenihoogude raviks kasutame muid ravimeid mõnekuuliste kuuridena. Eelnevalt tuleb aga selgitada sagedaste valude põhjus. Tulge konsultatsioonile.

tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos