Mure 20.12.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Kuna hetkel ei ole võimalik lasteneuroloogile kirjutada,siis pöördun Teie poole.Mul on 11.a. -ne poeg,kellel on tekkinud õppimisega raskused.Asi algas juba beebina,kus oli laps rahutu ja väga palju nuttis. Olime ka sellepärast haiglas,kus arvati,et laps on asfüksia tunnustega.Koolis ütlevad õpetajad,et ta ei suuda üle 20. min. konsentreeruda.Ta ei sega tundi ega ole pahatahtlik kaaslaste suhtes.Pidavat lihtsalt omas maailmas olema ja ei keskenda.Kodus õhtul on teda raske õppima saada,sest ta ütleb,et ei suuda ja hakkab nihelema.Oleme käinud ka lastepsühhiaatri juures,aga seal õeldi,et ta ongi selline.Tegelikult oleks minu kui vanema soov last aidata.Minu küsimus oleks kelle juurde ma peaks pöörduma,kas neuroloogi ,psühhiaatri või psühholoogi poole?elan väikelinnas ja meil ei ole kohalike arstide valikut.Sooviksin lasta last põhjalikumalt uurida.Kohaliku lastearstiga konsulteerides jäi dgn.F.95,F81.9,F90.0.Kuid need vajaksid kas täpsustamist või kinnitust.Siis teaks kuidas õppetööd korraldama hakata.Ette tänades murelik ema.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on kerge ajukahjustus sündroomiga. Lapse kontsentratsioonivõime on vähenenud, seetõttu väsib ruttu ja ei ole võimeline pikemaks tegevuseks. Iseloomulik on füüsiline rahutus ja üliliikuvus mille tõttu probleemid koolis.
Lapsele tuleks teha EEG uuring ja pöörduda neuroloogi poole. Vältima peaks rahusteid, teha rohkem sporti.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591