seljavalu ja väike palavik 15.12.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere ja tänades,

mul on olnud 5 kuud ristluuvalud, mis algasid vaikselt, võimenesid aga nii hulluks (valud kiirgasid jalgadesse ka), et läksin neuroloogi vastuvõtule. ta pani diclofenaci peale ja tegi röntgenpildid ka, mis luulisi kõrvalekaldeid ei näidanud. diagnoosiks lumbalgia. suuremast põletikust sain lahti, aga selg valutab vahelduva eduga ikkagi. hakkasin joogas käima, kus vist astusin üle piiri, et pidin trenni katkestama. teen vaikselt vaid kodus seljaharjutusi.
Soovin teilt teada saada, kas mul umbes samal ajal alanud pidev väike palavik (37-37,3) vöiks olla kuidagi seotud seljavaludega (reumaga)? mul on palaviku tõttu tehtud kliiniline veri, kopsuröntgen, kõhukoopa uh, kurgu külv (mandlid opereeritud), mis kõik olid korras, kaasa arvatud vere REUMAFAKTOR.
perearst soovitas siiski reumatoloogile pöörduga. kui reumafaktor halba ei näita, kas võib reumaatiline põletik siiski organismis peituda ja väikest palavikku (u. 5 kuud) ja higistamist põhjustada?

kõike head teile!
ilusat aasta lõppu!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võiksite konsulteerida reumatoloogiga. Tavaline närvipõletik palavikku ei põhjusta.

Dr. Ain Pajos