peavalu, trenn, koormusastma ja migreen 07.12.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

minu mure selline. Harrastan hommikuti jooksmas käia (regulaarsus varieerub oluliselt), aga peale jooksmist tekib praktiliselt eranditult iga kord peavalu. Mul on diagnoositud migreen ja koormusastma (ilma ravimi tarvitamiseta väljendub see köhana, mille kohta mulle öeldi, et see on põhjustatud hapnikupuudusest organismis, mis tuleneb astmast). Püüan ikka oma astmaravimit korralikult võtta, aga ma ei tule alati regulaarse ravimivõtmisega toime. Aga enne jooksmist olen alati võtnud. Sellest ka küsimus, et kas mu trennijärgsed peavalud on lihtsalt migreenivalu või on tegemist astmast põhjustatud hapnikupuuduse tagajärjega? Kas ma saaksin midagi nende peavalude vältimiseks teha? Hetkel saan peavaludest enamasti lahti migreeniravimiga. Tänud vastamast!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Migreeni hood on tihti provotseeritavad nt. ereda valguse, külma või teie puhul füüsilise koormuse poolt. Tegemist ei ole aga hapnikupuuduse ega aju verevarustuse häirega. Proovige võtta oma migreenirohtu enne füüsilist koormust.
Kui see valuhoogu ei väldi, on võimalik põhjus mujal.

Dr. Ain Pajos