hapnik ja treening 06.12.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere,

Lugesin, et ajurakud hakkavad surema peale 15 sekundit ilma hapnikuta,
see tekitas mul küsimuse, et kui "raskelt" tohiks treenida.
Treenides tekib hapnikuvõlg ja ma oletan et mida kauem ja mida intensiivsemalt treenida seda suuremaks hapnikuvõlg läheb. Kas see hapnikuvõlg võib hakata keha(pean siin pealmiselt silmas aju) kahjustama?

Olen väga tänulik vastuse üle ja juhindun enda tulevastes treeningutes sellest.

tervitades,

Rasmus

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hapnikuvõlg ja ajuverevoolu täielik lakkamine on eri asjad. Tavaline treening ajukahjustusi ei põhjusta.

Dr. Ain Pajos