seljavalud,sureb ära jalg puusast põlveni 26.11.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

vanus 48, kaalun 120 kg , pikkus 175 cm.selga lööb selline tugev valu, et peab elama valuvaigistitega, kuid valuvaigisti leevendab olukorda mitte ei võta täielikult valu ära. haiguslehel juba seitse kuud, perearst, ütles, et kui disk on paigast ära siis läheb pika peale paika. kummardada ei saa, ühe koha peal ei saa seista, jalg sureb ära pikali olles, magada saan ainult küljeli.
raviks olen saanud laserravi, amplipulss , nõelravi, manuaal teraapiat, võimlemine.
nüüd on käidud ka neurokirurgi juures ära ja tema arvamus oli, et tehke ravivõimlemist, ujuge ja võtke kaalust alla.
kompuuter näitas: kombineeritud spinnali stenoos nimmeosas, enam L3-5. Th 11/12 kõrgusel on väike mediaalne diskiekstrusioon. L2 lülikehas on tõenäoliselt hemangioom.
minu küsimus oleks mida soovitate teie mulle ja mida tähendab hemangioom seal seljas?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hemangioom on healoomuline veresoontelaiend, mis tavaliselt vaevusi ei põhjusta. Soovitused on samad.

Dr. Ain Pajos